PRVO IN DRUGO MESTO ŽKK KRKA NA TRADICIONALNEM BOŽIČNO – NOVOLETNEM KOŠARKARSKEM TURNIRJU

• Dec 20, 2023
  • Damir Delič
  • Novice
  • 30

ŽKK Krka je pretekli vikend (16. in 17.12.2023) ponovno organizirala tradicionalni mednarodni košarkarski Božično novoletni turnir za dekleta in sicer v kategorijah U14 in U16. Tudi tokrat so na turnirju sodelovale ekipe ŽKK Primorje iz Herceg Novega (Črna Gora), Zadar Plus (Hrvaška), ŽKK Star Fojnica (BiH), v kategoriji U16 pa je bila k udeležbi povabljena še ekipa  ŽKK Grosuplje.

V dveh dneh turnirja so se dekleta pomerila v zanimivih polfinalnih tekmah, tekmah za tretje mesto in dveh velikih finalih. Vrhunec turnirja je bil zagotovo sobotni večerni finale deklet U14 med hrvaško ekipo Zadar Plus in domačo Krko, ki je v polfinalu premagala ekipo Star Fojnica z rezultatom 86:40.

Finale, pred dobro obiskanimi in bučnimi tribunami ŠD Marof, je ponudil razburljivo ter borbeno tekmo z dramatičnim in napetim zaključkom. Domače igralke so odlično odprle tekmo in z zavzeto ter ekipno igro dobile tako prvo kot drugo četrtino in na polčas odšle z 19 točkami razlike. V drugem polčasu so Zadranke strnile svoje vrste in krenile v pravi juriš za zmanjšanje zaostanka. V zadnjo četrtino so Krkašice vstopile z 11 točkami prednosti in napovedovala se je negotova končnica.  Vzdušje se je počasi približevalo vrelišču, še dobri dve minuti pred koncem tekme so domače igralke vodile za 4 točke, v zadnjo minute tekme pa so ekipi vstopili z izenačim rezultatom 64:64.   V filmskem zaključku tekme so Krkašice zadele 1 prosti met, gostje pa koš za dve točki, s katerim so povedle za točko. Zadnji napad in met za zmago sta pripadla Novomeščankam, a žal žoga ni hotela skozi obroč. Kljub porazu in osvojenem drugem mestu je občinstvo z glasnim aplavzom nagradilo in čestitalo igralkam Krke za prikazano igro, borbenost in očitno svetlo prihodnost generacije deklet U14.

Polfinalni tekmi v starostni skupini U14:

ŽKK KRKA : ŽKK STAR FOJNICA 86 : 40 (23:2, 30:12, 22:11, 11:15)

Postava in strelke Krke: Horvat 9, Mali, Gaberšček 4, Balažić, Počrvina 14, Marjetič 11, Ercegovčević 24, Osojnik  H. 5, Židanik 4, Adamič 9, Florijančič 4, Malenšek 2, Osojnik E.

ŽKK ZADAR PLUS : ŽKK PRIMORJE 56:46 (15:14, 16:10, 15:9, 10:13)

U14, Tekma za 3. mesto: ŽKK PRIMORJE : ŽKK STAR FOJNICA 80:25 (20:6, 22:5, 20:8, 18:6)

U14, Finale: ŽKK KRKA : ŽKK ZADAR PLUS 65 : 66 (21:14, 28:16, 4:12, 12:24)

Postava in strelke Krke: Horvat, Mali, Gaberšček, Balažić 3, Počrvina 12, Marjetič 7, Ercegovčević 18, Osojnik H. 2, Židanik 5, Adamič 7, Florijančič 11, Malenšek, Osojnik E.

Postava in strelke Zadar Plus: Vukić 2, Brzoja K. 2, Skarma 8, Čustić, Marinković, Medanić, Brzoja G., Čulina, Marinković V. 2, Sutlović 36, Klarić, Dulić 8, Zamarin 8

Izjava trenerke ŽKK Krka  U14 Žive Jerman po tekmi:

Kljub temu, da smo v finalu proti ekipi Zadra izgubili za točko, Božično novoletni turnir ocenjujem kot uspešen in sem zadovoljna z igro, ki so jo dekleta prikazala. Prvi polčas smo imeli ves čas pod kontrolo, punce pa so prikazale več kot odlično igro tako v obrambi kot v napadu. V drugem polčasu nam je koncentracija nekoliko popustila, kar so nasprotnice uspešno izkoristile in se nam približale.  V končnici je nekoliko bolj izkušena ekipa Zadra rezultat obrnila v svojo korist, vendar smo se borili do konca in pred številnimi gledalci v Športni dvorani Marof več kot upravičili uvrstitev v finale. Tekmo ocenjujem kot izredno pomembno za naš nadaljnji košarkarski razvoj, saj se s takšnimi tekmami pridobivajo izkušnje, ki jih bomo še kako potrebovali v nadaljevanju državnega prvenstva in pokalnem tekmovanju. Čestitke ekipi Zadra za zmago.

Tretje mesto na turnirju U14 je osvojila ekipa ŽKK Primorje iz Herceg Novega, četrto mesto pa ekipa Star Fojnica.

V prvo peterko turnirja v kategoriji U14 je bila izbrana domača igralka Maša Ercegovčevič.

Podelitev nagrad najboljšim igralkam turnirja U14

Medalje, pokale in praktične nagrade so podelili: Peter Skubic (Krka d.d.), Jairus Hamilton (KK Krka); Miha Škedelj (KK Krka) in Dušan Černe (predsednik ŽKK Krka)

Sutlović Antea (ŽKK Zadar Plus)

V kategoriji U16 ni bilo tako dramatičnega razpleta. Domače igralke Krke so v polfinalu brez težav ugnale ekipo iz Zadra, v finalu pa v lokalnem derbiju ekipo ŽKK Grosuplje, proti kateri so se izkazale z visokim odstotkom natančnih metov z razdalje, pri čemer je še posebej s številnimi zadetimi meti za tri točke izstopala Teja Rožman. Tretje mesto so osvojile igralke Zadar Plus, četrto pa igralke iz Fojnice.

Polfinalni tekmi v starostni skupini U16:

ŽKK KRKA :  ŽKK ZADAR PLUS 79 : 37 (17:11, 22:10, 19:14, 21:2)

Postava in strelke Krke: Božunović 9, Šiško 13, Černe D. 23, Titovšek 4, Černe N. 11, Učakar 4, Đapa 8, Šutar 10

ŽKK GROSUPLJE : ŽKK STAR FOJNICA  72 : 44 (17:10, 26:10, 14:11, 12:13)

U16, Tekma za 3. mesto: ŽKK STAR FOJNICA : ŽKK ZADAR PLUS 42 : 71 (8:16, 15:22, 11:21, 8:12)

U16, Finale: ŽKK KRKA : ŽKK GROSUPLJE 74 : 46 (16:10, 27:10, 19:16, 12:10)

Postava in strelke Krke: Božunović 5, Šiško 11, Černe D. 20, Titovšek, Rožman 24, Černe N. 2, Đapa 10, Šutar 2

Postava in strelke Grosuplje: Veber 7, Jančar 5, Podržaj, Rački 14, Janežič, Delić 2, Podlipec 4, Knez, Pečar 10, Zupančič 4

Izjava trenerja ŽKK  Krka U16 Saša Rebernika po turnirju:

V prvi vrsti, bi dekletom čestital za osvojeno prvo mesto na turnirju. Vidi se, da so od začetka sezone napredovala in naredila določen preskok v razvoju. Na prvi tekmi proti ekipi Zadra nam je ob polni dvorani na trenutke padala koncentracija, kar smo v finalu proti Grosuplju popravili in prikazali eno boljših predstav v tej sezoni. Zahvalil bi se tudi vsem akterjem, ki so sodelovali pri organizaciji turnirja, saj je le ta potekal brezhibno in bil organiziran na zelo visokem nivoju.

Podelitev nagrad najboljšim igralkam turnirja U16

Medalje, pokale in praktične nagrade so podelili: Urban Kramar (podžupan MO Novo mesto), Marko Radovanović (KK Krka), Darko Planinić (KK Krka) in Dušan Černe (predsednik ŽKK Krka)