• Nov 01, 2023
  • Damir Delič
  • Novice
  • 94

ŽKK Krka je gostila turnir mednarodne Extra lige v ŠD Marof. Prvo tekmo proti nasprotnicam Folka Borovje (Zagreb) so prepričljivo dobile.  Prva četrtina je bila še izenačena, nato so naša dekleta stopnjevala tempo in iz četrtine v četrtino višale prednost.

Krka-Folka Borovje 90:36 (18:12, 16:8, 30:9, 26:7)

Postava in strelke: Šiško 9, Sivonjič 9, Rožman 7, Dajčman 14, Zaletelj 6, Kirn 12, Lavrič 27, Đapa 6

Druga tekma proti ekipi iz Trsta je bila bolj izenačena. Redni del se je končal neodločeno, tako da je o zmagovalcu odločal podaljšek, ki je bil rezultatsko napet do zadnjega napada.

Zadnji napad ekipe iz Trsta v rednem delu tekme, v katerem so zgrešile met za zmago in Krkašice so si priborile podaljšek si lahko ogledate tukaj.

Zadnji napad Tržačank za izenačenje ali zmago v podaljšku, naša dekleta so ga obranile in zmagale si lahko ogledate tukaj.

Krka-Trst 75:73 (21:14, 8:15, 14:23, 20:11, 12:10) po podaljšku in bučnem navijanju s tribun ŠD Marof
Postava in strelke: Sivonjič 21, Dajčman 18, Kirn 8, Lavrič 19, Černe 7, Škoda 2, Godina, Zaletelj
Naša dekleta po odigranih dveh kolih vodijo na lestvici Extra lige.
Čestitke trenerju Sašu Reberniku in dekletom.