• Jul 22, 2022
  • Tjaša
  • Novice
  • 58

To poletje bodo slovenski mladi športniki nastopili na Olimpijskem festivalu evropske mladine, ki bo med 24. in 30. junijem v Banski Bystrici na Slovaškem. Slovenske barve v košarki bo zastopala tudi Krkašica Franja Horvat, ki si je s svojim trudom in prizadevnostjo nastop na igrah vsekakor več kot zaslužila!

Festival predstavlja največji športni dogodek za mlade športnike, stare med 15. in 18. letom, ki si nabirajo izkušnje za nadaljnja tekmovanja in se hkrati prvič srečajo z olimpizmom ter se povezujejo v okviru fair-playa in novih prijateljstev.

TEKME DEKLIŠKE REPREZENTANCE NA IGRAH

25.07.2022 – SLOVENIJA : ŠPANIJA – ob 11.30 uri

26.07.2022 – MADŽARSKA : SLOVENIJA – ob 11.30 uri

27.07.2022 – SLOVAŠKA : SLOVENIJA – ob 16.30 uri

29.07.2022 – TEKMA ZA RAZVRSTITEV (polfinale ali od 5. do 8. mesta)

30.07.2022 – TEKMA ZA KONČNO UVRSTITEV

Olimpijski festival bo služil tudi kot izvrstna priprava reprezentantk do 16 let na evropsko prvenstvo divizije A, ki bo potekalo na Portugalskem od 19. do 27. avgusta. Del priprav je bila tudi Krkašica Eva Gorše, ki pa se žal ni uvrstila med šestnajst kandidatk.

Del priprav za reprezentanco deklet do 17 let sta bili tudi Franja Horvat in Živa Windisch Mišjak, ki pa se žal nista uvrstili med dvanajst izbranih deklet, ki so nastopale na svetovnem prvenstvu. Reprezentanca je osvojila odlično deveto mesto.