• Feb 15, 2024
  • Damir Delič
  • Novice
  • 32

Pretekli vikend so Krkašice odigrale 5 tekem, najmlajša selekcija U12 je doživela 2 poraza, dekleta U14, U16 in U 18 so zmagale:

U12, KRKA : JANINA 6 : 10

U12, KRKA : POMURJE 5 : 11

Naša dekleta U12 so gostile turnir 1. kola 2. dela državnega prvenstva, na katerem sta nastopili še ekipi Janine in Pomurja. Žal mlade Krkašice na domačem terenu v obeh tekmah niso uspele zmagati, a zagotovo sta ti dve tekmi šele začetek dolgoletnega športnega rivalstva z dekleti iz Rogaške Slatine in Murske Sobote. Priložnosti za zmage bo še veliko, le pridno in redno trenirajte ter se ob tem zabavajte.

U14, MARIBOR BELE : KRKA 43 : 66 (8:17, 15:16, 6:16, 14:17)

Postava in strelke Krke: Horvat 3, Koprivnik 3, Gaberšček 2, Balažič 16, Počrvina 15, Marjetič 4, Ercegovčević 6, Osojnik H. 4, Židanik, Adamič 9, Platiše, Osojnik E.

Najboljša strelka Krke je Nika Balažić s 16 doseženimi točkami.

Naša dekleta U14 nadaljujejo z odličnimi predstavami v letošnjem državnem prvenstvu. Tokrat se z zmago vračajo iz Maribora, kjer so proti domačinkam suvereno in rutinirano odigrale tekmo, vodile od začetka do konca, ter brez težav vknjižile dve novi točki. Čestitke igralkam in trenerki Živi Jerman.

U16, KRKA : MARIBOR BELE 76:74 (18:16, 25:12, 16:25, 17:21)

Postava in strelke Krke: Božunović, Černe D. 31, Titovšek, Rožman 22, Černe N. 2, Ercegovčević 1, Đapa 16, Adamič, Šutar 2, Počrvina 2

Najboljša strelka Krke je Daša Černe z 31 doseženimi točkami.

Naša dekleta U16 so poskrbela za razburljiv zaključek tekmovalnega vikenda. Prvenstveno tekmo so odlično začele in prvo ter drugo četrtino suvereno nadzorovale rezultat in na polčas odšle z udobnimi 15 točkami prednosti. Očitno jih je lahko vodstvo uspavalo oziroma povsem sprostilo in v nadaljevanju tekme ni bilo več čutiti zavzetosti, borbenosti in koncentracije, na drugi strani pa so gostje iz Maribora prikazale agresiven pristop k igri in boj dobesedno za vsako žogo. Mariborčanke so počasi topile prednost in v zadnji četrtini celo prišle v vodstvo. Kljub vsemu so se v zaključku tekme Krkašice zbrale in potrudile, da je ob napeti končnici zmaga ostala doma. Naj bo današnja tekma nauk našim dekletom, da ni lahkih nasprotnikov in da se tekma konča šele ob zadnjem sodnikovem žvižgu.

Čestitke dekletom in trenerju Sašu Reberniku za zmago.

U18, KRKA : VIPAVA 80 : 66 (14:22, 15:15, 22:17, 29:12)

Postava in strelke Krke: Godina 2, Selak 17, Strašek 10, Rožman 17, Černe N., Zaletelj, Kristan 6, Škoda 9, Černe D. 12, Đapa 7

Najboljši strelki Krke sta bili Neja Selak in Teja Rožman s 17 doseženimi točkami.

Krkina dekleta U18 so v močno oslabljeni zasedbi, saj je manjkalo kar 5 standardnih igralk, v prvenstveni tekmi premagale ekipo Vipave in se ji tako oddolžile za decembrski poraz na gostovanju. Tekma je bila polna napak in izgubljenih žog, še posebej pa je bil za naša dekleta katastrofalen začetek tekme, ko so gostujoče igralke prišle do vodstva kar z 11:0. Kljub slabemu začetku so Krkašice strnile vrste in se počasi skozi tekmo rezultatsko približevale nasprotnicam ter v zadnji četrtini tudi prevzele vodstvo in se na koncu celo izognile napetemu zaključku tekme.

Čestitke za zmago igralkam, kapetanki Neji Selak, trenerju Sašu Reberniku in Teji Dejčman, ki je na klopi pomagala spodbujati ekipo.