DEKLETA U12 DO NOVIH DVEH ZMAG, U14 PORAŽENE

• Maj 12, 2023
  • Tjaša
  • Novice
  • 37

Včerajšnji dan je bil tekmovalno zelo pester, dekleta U12 so gostovale na prvenstvenem turnirju v Celju, ekipa U14 pa je na domačih tleh gostila A ekipo Derby Ježice.

Varovanke trenerke Žive Jerman se na prvi tekmi pomerile proti ekipi Grosuplja. Že v samo tekmo so naše košarkarice vstopile motivirane ter sproščene, kar se je odražalo tudi na rezultatu, saj so skozi celotno srečanje dominirale in prepričljivo dobile prav vse štiri četrtine. Na drugi tekmi so proti Celjankam ponovno prikazale odlično igro in tudi tokrat brez težav dobile vse četrtine ter prepričljivo slavile.

KRKA – GROSUPLJE 12:4 (3:1, 3:1, 3:1, 3:1)

CINKARNA CELJE – KRKA 4:12 (1:3, 1:3, 1:3, 1:3)<

Postava Krke: Iza Koprivnik, Nika Balažić, Hana Osojnik, Ema Osojnik, Lucija Gaberšček, Lina Kalšek, Neža Mali, Isa Đapa, Maša Kralj, Ula Kirm, Liza Režek, Laura Malenšek.

V nedeljo ekipo čaka zadnji turnir državnega prvenstva, ki ga bodo odigrale v domači telovadnici Osnovne šole Grm. Tekmi bosta ob 10:00 in 12:30.

DEKLETA U14

Po slabem mesecu dni so tekmovalno vzdušje ponovno izkusile varovanke trenerja Matije Frančiča, na domačih tleh so se pomerile proti Ljubljančankam. Prvi polčas so dekleta odigrala zelo dobro, priigrale so si tudi devet točk prednosti. V drugem polčasu je žal sledil preobrat, gostje so izničile svoj zaostanek in si priigrale zajetno prednost. Naša dekleta so preveč popustila in zmaga je tako pripadla ekipi iz prestolnice.

KRKA – DERBY JEŽICA A 42:58 (10:7, 18:12, 5:18, 9:21)

Postava in strelke Krke: Korent 4, Titovšek 4, Počrvina 4, Borse, Ercegovčevič 12, Đapa 6, Horvat, Adamič 5, Florjančič 7, Platiše.

Tudi dekleta U14 bodo ta vikend odigrale zadnjo tekmo v letošnji sezoni, v soboto se odpravljajo na gostovanje v Vipavo.